Достапни линкови

logo-print

Смрта на Гадафи ги мотивира сиријците


На улиците на сириските градови по петочната милитва во џамиите повторно излегоа бројни демонстранти против режимот на Башар ал Асад.
Тие извикуваа пароли дека Асад е следниот кој ќе падне по либискиот лидер Моамер Гадафи кој вчера беше убиен во Сирт.
Се јавува дека неколку луѓе се убиени во Хомс, а ,досега според ОН, вкупно се убиени над 3 илјади луѓе од почетокот на протестите.
XS
SM
MD
LG