Достапни линкови

logo-print

НАТО ќе решава за мисијата во Либија


НАТО на денешната седница на раководното тело треба да реши за завршување на шестмесечната кампања во Либија по вчерaшното загинување на Моамер Гадафи. Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Париз изјави дека е јасно оти интервенцијата на Алијансата привршува.
XS
SM
MD
LG