Достапни линкови

logo-print

Министерот Попоски во посета на Косово


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски денеска на покана на косовскиот министер за надворешни работи Енвер Хоџај, ќе претстојува во еднодневна официјална посета на Приштина. Министерот Попоски ќе оствари средби и со претседателката на Косово Атифете Јахјага, премиерот Хашим Тачи, со претседателот на Парламентот Јакуп Красниќи, како и со претставници на македонската Горанска заедница. На средбите се очекува да бидат разменети мислења околу можностите за унапредување на севкупните односи меѓу Македонија и Косово.
XS
SM
MD
LG