Достапни линкови

logo-print

Протестите во Грција продолжуваат


Денеска продолжуваат протестите во Грција против законот што вчера беше усвоен во Парламентот за економски мерки во замена за заем за државата за излез од кризата. Вработените во пристаништата најавија
нов 48 часовен штрајк. Во меѓувреме, грчките погранични служби го прекинаа штрајкот со што повторно е нормализиран патничкиот и товарниот сообраќај кон граничните премини.
XS
SM
MD
LG