Достапни линкови

logo-print

Судири во Атина на протестите


Во Атина дошло до судири за време на денешните протести пред парламентот, јавува новинската агенција Ројтерс. Според извештајот на агенцијата станува збор за судир меѓу две ривалски демонстантски групи кои фрлале камења и молотови коктели. На вториот ден од протестите излегоа десетици илјади луѓе кои штрајкуваат против владините мерки за штедење кои денеска треба да се донесат во Парламентот.
XS
SM
MD
LG