Достапни линкови

logo-print

Бунтовниците го освоија Сирт


Борците на либиската привремена влада го постaвија националното знаме во центарот на Сирт откако ја преземаа целосно контролата врз градот, јавуваат новинските агенции. Станува збор за едно од последните упоришта на поддржувачите на соборениот Моамер Гадафи каде се водеа жестоки битки три месеци по ослободувањето на Триполи. Новинската агенција Ројтерс јавува дека во градот борците почнале да ја слават победата .
XS
SM
MD
LG