Достапни линкови

logo-print

Нова офанзива за освојување на последното упориште на Гадафи


Арапските медиуми јавуваат дека силите на новите либијски власти започнале нова офанзива против приврзаниците на Гадафи во нивното последно упориште Сирте. Ал Џезеира јави дека изутрината се слушале тенковски и артилериски истрели во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG