Достапни линкови

logo-print

Нови протести се очекуваат во Грција


од вчерашните протести

од вчерашните протести

Нови анти-владини протести се очекуваат во Грција денеска, додека власта се подготвува за усвојување на нови непопуларни мерки за штедење, наменети за избегнување на банкрот на задолжената земја. Во вчерашните протести во Атина биле повредени 50 полицајци. Во немирите учествивале главно помлади демонстранти. Нивниот број се проценува на 100.000 лица.
XS
SM
MD
LG