Достапни линкови

logo-print

Протести на опозицијата во Русија


Нaјмалку 20 опозициски демонстранти во Русија денеска се уапсени во Москва поради недозволен протест. Руската новинска агенција Интерфакс јавува дека демонстрантите протестирале против недоволниот алтернативен избор на престојните парламенaтaрни и претседателски избори во Русија. Демонстрантите за протестите немале одобрение од извршната власт во Москва. Тие имале транспаренти на кои пишувало„Русија без Путин“ и „избори без опозиција е кривично дело“.
XS
SM
MD
LG