Достапни линкови

logo-print

Геј стрејт алијансата утре ќе протестира во Белград


Геј стрејт алијансата во Белград најави за утре протести пред српската Влада под мотото „Доста е“ поради нападот врз 24 годишна девојка која носела блуза со обележје на нивното движење. Организаторите соопштија дека цел на протестот ќе биде да се укаже на ескалацијата на насилството во општеството врз маргинализираните групи и барање од држата да го реши тој проблем.
XS
SM
MD
LG