Достапни линкови

logo-print

Либиските бунтовници ја презедоа контролата во Бани Валид


Прославата на силите на либискиот преоден совет во Бани Валид

Прославата на силите на либискиот преоден совет во Бани Валид

Либиските бунтовници го поставија знамето на новата влада во Бани Валид и се надеваат дека ќе ја преземат контролата и во другите места кои се уште се под водство на соборениот лидер Моамер Гадафи. Силите на либискиот преоден совет изјавија дека имало голем отпор од страна на силите лојални на Гадафи.
Во меѓувреме продолжуваат борбите и во Сирт, родниот град на поранешниот либиски лидер.
XS
SM
MD
LG