Достапни линкови

logo-print

Најмалку 25 луѓе загинале во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека најмалку 25 луѓе загинале биле убиени при денешните судири во северозапандиот регион во близина на авганистанската граница. Во соопштението е наведено дека пакистанскиот воен пункт бил нападнат од милитанти. При судирите загинале 9 војници и 14 терористи.
XS
SM
MD
LG