Достапни линкови

logo-print

Израел ќе почне со ослободување на палестински затвореници


Израел денеска ќе ја ослободи првата група палестински затвореници од договорените 447 во замена за ослободивање на израелскиот војник Гилад Шалит кој е притворен од Хамас во Газа во изминативе 5 години.Деталите за договорот и начинот на спроведување на размената не се соопштени. Откако израелската влада и Хамас го постигнаа договорот за размена на затвореници, списокот на Палестинците кои чекаат да бидат ослободени е објавена на интернет страната за израелските затворски служби.
XS
SM
MD
LG