Достапни линкови

logo-print

Камен темелник на Џонсон Контролс кај Штип


Американската компанија „Џонсон контролс“ почнува со изградба на втората фабрика во Македонија, инвестиција вредна 20 милиони евра. Камен темелникот ќе биде поставен денеска во Технолошко-индустриската зона кај Штип.
Во фабриката, која се очекува да почне со работа за една година, ќе се произведува тапацир за автомобилски седишта a во неа треба да бидат вработени 1.400 лица.
XS
SM
MD
LG