Достапни линкови

logo-print

Напад врз провинциски шеф на безбедност во Авганистан


Илустрација: Германски војник во Авганистан.

Илустрација: Германски војник во Авганистан.

Бомбаш самоубиец извршил напад врз конвој на шефот на локалната безбедност во авганистанската провионција Фаријаб.
Нападот бил извршен во главниот град Маинмах, при што загинало едно момче, а шефот на Националниот директорат за безбедност во Фаријаб Ахмад Садат и најмалку 4 негови телохранители биле ранети.
XS
SM
MD
LG