Достапни линкови

logo-print

Рударска несреќа во Кина


Најмалку 11 рудари загинаа денеска прио експлозија на гас во рудник во северниот дел на Кина.Локалните власти соопштија дека од рудникот остнатаите 10 рудари се безбедно евакуирани од рудникот. Минатата година над 2400 рудари загинале при честите несреќи во кинеските рудници.

XS
SM
MD
LG