Достапни линкови

logo-print

Критики за египетскиот воен совет


Минатонеделните протести во Каиро

Минатонеделните протести во Каиро

Еден од водечките египетски реформисти Мухамед ел Барадеј денеска го критикуваше владеачкиот воен совет поради големите ингерeнции и овластувања но и за недоволното искуство во водење на земјата. Тој изјави дека сега Египет има совет со овластувања без искуство и влада без овластувања со искуство и дека тоа не води никаде. Неговите забелешки следуваат по една недела од насилното задушување на протеститe при кои загинаа 20 Копти.
XS
SM
MD
LG