Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Турција


Турските безбедносни сили денеска интервенираа за прекин на незаконски демонстрации во Адана, во јужниот дел на Турција. За време на протестите експлодирала бомба при што 4 полицајци се ранети. На протестите биле поставени пароли за поддршка на Курдската работничка партија, јавуваат турските медиуми.
XS
SM
MD
LG