Достапни линкови

logo-print

Сириски војници со оклопни возила влегоа во град


Активисти за човекови права тврдат дека илјадници сириски војници со оклопни возила отвориле оган во градот Забадани кој се наоѓа во близина на границата со Либан. Активистите тврдат дека војниците ги чешлаат полињата во близина на градот во потрага по десертери, ограбуваат домови, запленуваат автомобили, и уапсиле најмалку 100 луѓе . Претходно во тој регион се воделе жестоки битки меѓу десертерите и лојалните сили на власта
XS
SM
MD
LG