Достапни линкови

logo-print

Медведев повика на радикални промени во државниот систем


Рускиот претседатедел во заминување Дмитри Медведев синоќа повика на радикална промена во системот на Русија и предложи формирање на како што вели „поголема влада“ пред претседателските избори во март 2012 година. На вчерашната средба со поддржувачите медведев изјави дека владеачката Обединета Русија треба да го искористи изборниот период за да разговараат со локалните власти и членови на граѓанската заедница за да се направи промена на владиниот систем.
XS
SM
MD
LG