Достапни линкови

logo-print

Бунтовниците поблиску до победа во Бани Валид


Војниците на Национален либиски преоден совет соопштија дека напреднале во Бани Валид едно од последните упоришта на силите лојални на Моамер Гадафи. Воениот командант Омар Салем изјави дека очекува за два дена да го имаат градот под контрола.Бани Валид се наоѓа на 400 километри југоисточно од Триполи и заедно до Сирт се последните упоришта каде што се уште се водат жестоки битки.
XS
SM
MD
LG