Достапни линкови

logo-print

Иранскиот ајатолах ги отфрли американските обвиненија


Иранскиот врховен верски лидер Ајатолахот Али Каменеи денеска изјави дека американските обвинувања дека двајца Иранци планирале атентат врз саудискиот амбасадор во Вашингтон се „незначајни, бесмислени и се користат како изговор за да се презентира Иран како поддржувач на тероризмот. “ Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека американските обвиненија се невистинити и неосновани.
XS
SM
MD
LG