Достапни линкови

logo-print

Писмо со куршуми испратено до седиштето на ПАСОК


Во седиштето на грчката владеачка партија ПАСОК пристигнало заканувачко писмо со три куршуми, јавуваат новинските агенции. Грчките безбедносни служби се во потрага по испраќачите на писмото. Неодамна писма со куршуми беа испратени и до неколку грчки судии.
XS
SM
MD
LG