Достапни линкови

logo-print

Напад врз американска база во источен Авганистан


Архива

Архива

Четворица милитанти денеска загинале при напад врз американска база во источен Авганистан.
Според шефот на локалната полиција Мохамад Јангалбаш напаѓачите раниле двајца авганистански чувари но не успеале да ја урнат вратата на базата.
Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG