Достапни линкови

logo-print

Британскиот секретар за одбрана поднесе оставка


Британскиот министер за одбрана Лиам Фокс денеска поднесе оставка по контроверзите во врска со неговото пријателство со бизнисмен кој имал интереси во одбраната. Пријателот на Фокс му бил советник иако немал никаква владина улога.
XS
SM
MD
LG