Достапни линкови

logo-print

Демонстрантите во Њујорк одбиваат да го напушат паркот во Менхетен


Демонстрантите во Њујорк го одбија барањето на властите да го напуштат паркот во Менхетен, каде што се стационирани речиси еден месец, протестирајки против корпоративната алчност, која, според нив е главната причина за економските проблеми на Соединетите Држави. Властите во Њујорк тврдат дека мора да се изврши редовното чистење на паркот, па затоа демонстрантите мора да го напуштат. Инаку, движењето Окупирај го Вол Стрит веќе се прошири и во повеќе други држави во светот.
XS
SM
MD
LG