Достапни линкови

logo-print

Стефановиќ утре ќе се сретне со Купер


Шефот на српскиот преговарачки тим Борислав Стефановиќ утре ќе се сретне со европскиот посредник во преговорите Роберт Купер. Стефановиќ изјави дека со Купер ќе разговараат за премините на Северно Косово. Тој додаде дека денешната акција на КФОР и ЕУЛЕКС за затварање на алтернативните премини покажува само дека мора итно да се пронајде решение за Брњак и Јариње.
XS
SM
MD
LG