Достапни линкови

logo-print

Извлечени двојките за баражот за ЕП во фудбал


Денеска во Краков, Полска, беа извлечени двојките за баражот за квалификација на наредното европско првенство во фудбал, што ќе се одржи во наредната година во Полска и во Украина.
Босна и Херцеговина ќе игра против Португалија, Хрватска против Турција, Црна Гора против Чешка и Естонија против Ирска. Првите натпревари се играат на 11 и 12-ти ноември, а реваншите на 15-ти ноември.
XS
SM
MD
LG