Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во Багдад при серија напади


Најмалку 30 луѓе загинале, а над 50-тина се ранети при денешната серија бомбашки напади низ Багдад. Ирачките безбедносни сили соопштија дека цели на напаѓачите се полисциски станици. Во понеделникот најмалку 10 луѓе загинаа во три самоубиствени бомбашки напади во Васхаш. Се уште никој не преземал одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG