Достапни линкови

logo-print

Мексико очекува ураган


Ураган брзо се движи кон Мексико и се очекува денеска да пристигне на пацифистичкото крајбрежје со силни ветрови, поројни дождови и ризик за лизгање на земјиште. Мексиканските власти на крајбрежјето алармираат за бурата од трета категорија. Американкиот национален центар за урагани во Мајами соопшти дека ветровите се движат со брзина од 185 километри на час, додавајќи дека најдоцна до вечерва ураганот ќе го погоди мексиканското крајбрежје.
XS
SM
MD
LG