Достапни линкови

logo-print

Силите на Гадафи притиснати во Сирте


Сирте

Сирте

Силите на либијската преодна влада соопштија дека ги притиснале силите лојални на Муамер Гадафи во центарот на Сирте, родниот град на Гадафи. Командантот на транзиционите сили Абдул Салам Џавалах изјави за агенцијата Ројтерс дека поддржувачите на Гадафи биле потиснати на брегот на Медитеранот.
XS
SM
MD
LG