Достапни линкови

logo-print

Европската Банка Дексиа ќе биде поделена


Белгиската влада соопшти дека ќе го превземе белгискиот дел од банката Дексиа која се соочува со големи проблеми.
Делот од Луксембург ќе го превзеде Катарската инвестициона група. Заега нема други детали за банката Дексиа која западна во проблеми поради големи позајмици на Грција.
XS
SM
MD
LG