Достапни линкови

logo-print

Бериша ја повика опозицијата на соработка


Албанскиот премиер Сали Бериша ја обвини опозицијата дека дејствува на штета на интеграцијата на земјата во Европската унија, јави МИА.
Бериша ја обвини опозицијата дека не гласала за ниту еден закон, посебно кога станува збор за оние закони кои се дел од 12 препораки на ЕУ за процесот на интеграција, изјави Бериша, додавајќи дека Еди Рама е единствен политичар во светот кој оди од пораз во пораз.
Повторувајќи дека власта е подготвена за промени во изборните реформи, Бериша, ја повикал опозицијата да соработува за да се постигне политички консензус.
XS
SM
MD
LG