Достапни линкови

logo-print

Обид за рестартирање на мировните преговори меѓу Палестина и Израел


Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон

Шефот за надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон

Меѓународна група на преговарачи ќе контактира со израелската и палестинската страна со цел да бидат обновени мировните преговори на Блискиот Исток. Преговарачите од САД, ЕУ, ОН и Русија се сретнаа вчера во Брисел да разговараат за стратегијата која ќе ја преземат за воспоставување на мир.
Шефот за надворешна политика на Унијата, Кетрин Ештон која беше домаќин на средбата изјави дека верува оти направиле добар напредок.
XS
SM
MD
LG