Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес во Јапонија


Нуклеарната централа Фукушима по земјотресот во март годинава

Нуклеарната централа Фукушима по земјотресот во март годинава

Земјотрес со јачина од 5,6 степени го погоди североисточниот дел на Јапонија. Се уште нема извештај за повредени или штета и не беше објавено предупредување за цунами.
Според локалните медиуми немало абнормалности во нуклерната централа Фукушима, која беше оштетена кога Јапонија беше погодена од земјотрес и цунами во март годинава.
XS
SM
MD
LG