Достапни линкови

logo-print

Сирија му се закани на светот


Сирија денеска предупреди дека ќе преземе остри мерки против секоја држава која ќе го признае Националниот совет што го формираа противниците на претседателот Башар Ал Асад, изјави денеска министерот за надворешни работи Валид Ал Муален. Неодамна опозицијата во Истамбул го формиреше Националниот совет кој подготвува стратегија за соборување на Асад од власт.
XS
SM
MD
LG