Достапни линкови

logo-print

Двајца војници од ИСАФ мисијата загинале во Авганистан


НАТО соопшти дека двајца војници од ИСАФ мисијата загинале при нападите на милитантите во јужниот дел на Авганистан. Повеќе детали за инцидентот и националноста на војниците не се соопштени. Бројот на загинати војници на НАТО месецов изнесува 6 додека од почетокот на годинава вкупно 460 припадници на странските безбесносни сили загинале во Авганистан.
Во меѓувреме во одделни судири во земјата денеска загинале 8 милитанти и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG