Достапни линкови

logo-print

Народот во Јемен ќе ги добие парите од Нобеловата Награда


Јеменската добитничка на Нобелова наградата за мир Твакул Карман

Јеменската добитничка на Нобелова наградата за мир Твакул Карман

Јеменската добитничка на Нобелова наградата за мир Твакул Карман вети дека нејзниот дел од парите кои и следуваат со наградата ќе го донира на народот откако ќе се повлече претседателот Али Абдула Салех. Салех вчера изјави дека е подготвен да се повлече од функцијата во наредните неколку денови, но ова не е прв пат да изразува подготвеноста за тоа. Јемен во послениве 9 месеци е блокиран од протести против 33 годишното владеење на Салех.
XS
SM
MD
LG