Достапни линкови

logo-print

Демонстранти насилно влегле во сириската амбасада во Берлин


Германската полиција соопшти дека група демонстранти синоќа упаднале во сириската амбасада во Берлин во знак на протест по убиството на курдкиот опозициски лидер во Сирија. Околу 20 демонстранти ја урнале оградата на сириската амбасада и предизвикале материјална штета во внатрешноста на зградата. Германската полиција соопшти дека вработените и амбасадорот не се повредни при упадот и дека не се уапсени демонстрантите.
XS
SM
MD
LG