Достапни линкови

logo-print

Ирачката армија го одложи повлекувањето од градовите


Ирачката војска го одложи повлекувањето на своите сили од градовите каде наместо полицијата се грижи за безбедноста. Портпаролот на воената единица во Багдад Касим ал Мусави изјави дека војската е загрижена дека полицијата нема да се справи добро со безбедноста и затоа е одложено повлекувањето кои требаше да се случи до крајот на годинава. Војската се грижи за безбедноста во повеќето делови на Ирак.
XS
SM
MD
LG