Достапни линкови

logo-print

Ескплозија во поранешна воена касарна во Данска


При силна експлозија во поранешна воена касарна во јужниот дел на Данска загина еден човек јавуваат данските медиуми. Полицијата во малиот град Андст каде што се случила експлозијата не соопшти повеќе детали истакнувајќи дека се уште се непознати причините за инцидентот. Полицијата соопшти дека ќе бидат евакуирани граѓаните кои живеат во близина на касарната стравувајќи од нови експлозии.
XS
SM
MD
LG