Достапни линкови

logo-print

Уапсени подметнувачите на бомби во ИКЕА


Полската полиција уапсила двајца полјаци, осомничени за бомбашките напади врз продавниците на ИКЕА во неколку европски земји. Како што соопшти полицијата во Варшава, уапсените од 30-ти мај до септември годинава, подметнувале бомби во продавниците на ИКЕА во Белгија, Холандија, Франција, Германија и Чешка, уценувајки ја компанијата да плати извесна сума за да не дојде до експлозии.
XS
SM
MD
LG