Достапни линкови

logo-print

САД повторно бараат од Асад веднаш да си поднесе оставка


Соединетите Држави повторно го повикаа сиријскиот претседател Башар Ал Асад да си поднесе оставка откако сиријските сили убиле еден од водечките опозициски активисти. Белата Куќа соопшти дека Асад мора да се повлече пред да биде предоцна. Сиријски активисти тврдат дека на протестите по вчерашната петочна молитва, сиријските сили во градовите Дамаск и Хомс пикале врз демонстрантите, при што најмалку 8 лица биле убиени.
XS
SM
MD
LG