Достапни линкови

logo-print

САД финансиски ќе ја подржат демократизацијата на Тунис


Американскиот претседател Барак Обама соопшти дека Соединетите Држави ќе му дадат финансиска помош на Тунис за транзицијата кон демократија по декадите авторитарно владеење. По средбата со тунискиот премиер Беџи Есебси во Вашингтон, Обама најави дека покрај финансискиот пакет, Вашингтон ќе му даде подршка на Тунис и во други области.
XS
SM
MD
LG