Достапни линкови

logo-print

Путин најави модернизација на воената индустрија


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин денеска изјави дека владата во наредните три години ќе вложи над 13 милијарди долари за модернизација на застарената воена индустрија. Тој прецизира дека за тој период ќе бидат модернизирани над 1700 фабрики за производство на оружје.
XS
SM
MD
LG