Достапни линкови

logo-print

Меркел се сретна со Лагард


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Берлин се сретна со претседателската на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард. По средбата Меркел изјави дека рекапитализацијата на банките треба да се спроведе што е можно побрзо. Таа смета дека нема место за двоумење по ова прашање. Меркел денеска треба да се сретне и со шефот на Светската Банка и претставници на Г-20 во Берлин каде ќе разговараат за должничката криза во еврозоната.
XS
SM
MD
LG