Достапни линкови

logo-print

Осудени на доживотна за тероризам во Казахстан


Регионален суд во Казахстан денеска осуди четворица осомничени за тероризам. Двајца од обвинтитет добиле доживотна казна затвор додека другите двајца биле осудени на 14 годишна казна затвор. Обвинетите биле дел од група која била вмештана во престрелката со безбедносните сили на почетокот на јули, при што загина еден полицаец.
XS
SM
MD
LG