Достапни линкови

logo-print

Парламентарното собрание на СЕ ќе заседава за Балканот


Парламентарното собрание на Советот на Европа денеска во Стразбур на вонредна дебата ќе расправа за политичката ситуација на Балканот. Во предложениот извештај е опфатена ситуацијата на Косово и односите меѓу Приштина и Белград, политичката ситуација во Босна и Херцеговина и во Албанија.
XS
SM
MD
LG