Достапни линкови

logo-print

Двајца азербејџански војници убиени на границата со Ерменија


Азербејџанскиот министер за одбрана изјави денеска дека двајца азербејџански војници загинале во престрелка со ерменски сили во близина на Нагорно Карабах. Во војната меѓу Азербејџан и Ерменија за Нагорно Карабах во 1990-та година загинаа 30 илјади луѓе, а на линијата на раздвојување, поставена во 1994-та година, чести се престрелките меѓи рувалските страни.
XS
SM
MD
LG