Достапни линкови

logo-print

Дилери на дрога обесени во Иран


Иран денеска соопшти дека тројца дилери на дрога се обесени денеска во јужниот град Керман. Државната новинска агенција јавува дека тие биле осудени поради продажба на хероин. Според информациите на новинската агенција Франс Пресс дека во изминатава година вкупно 218 луѓе се егзекутирани во Иран.
XS
SM
MD
LG